Qualifying School 1 - Asia & Oceania
Main Tour, Qualifying School
22-27 May 2024, BSAT Academy, Bangkok, Thailand
See also:
Upcoming Matches /
Order of Play (97)
Timezone
Final (Best of 7) |
||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
To be decided | v | To be decided | 2024-05-27 06:00:00Z | |||||||
To be decided | v | To be decided | 2024-05-27 10:00:00Z | |||||||
Round 5 (Last 8; Best of 7) |
||||||||||
1 | To be decided | v | To be decided | 2024-05-26 12:00:00Z | ||||||
2 | To be decided | v | To be decided | 2024-05-26 12:00:00Z | ||||||
3 | To be decided | v | To be decided | 2024-05-26 12:00:00Z | ||||||
4 | To be decided | v | To be decided | 2024-05-26 12:00:00Z | ||||||
Round 4 (Last 16; Best of 7) |
||||||||||
1 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
2 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
3 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
4 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
5 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
6 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
7 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
8 | To be decided | v | To be decided | Sun 26 May | ||||||
Round 3 (Last 32; Best of 7) |
||||||||||
1 | M U Khan / tbd | v | tbd / Ren Jiaxing | Sat 25 May | ||||||
2 | Khamphul / tbd | v | tbd / Moghadam | Sat 25 May | ||||||
3 | Zhou / tbd | v | tbd / Gao Yang | Sat 25 May | ||||||
4 | Boonrod / tbd | v | tbd / W Wong | Sat 25 May | ||||||
5 | Wan Sin Man / tbd | v | tbd / Madanighafarokhi | Sat 25 May | ||||||
6 | Bhatti / tbd | v | tbd / Takantong | Sat 25 May | ||||||
7 | Gautam / tbd | v | tbd / Deng Haohui | Sat 25 May | ||||||
8 | Fung Kwok Wai / tbd | v | To be decided | Sat 25 May | ||||||
9 | Manamuti / tbd | v | tbd / Akhtar | Sat 25 May | ||||||
10 | Lan Yuhao / tbd | v | tbd / Alobaidli | Sat 25 May | ||||||
11 | Gull / tbd | v | tbd / Chen Xiaolong | Sat 25 May | ||||||
12 | U N Memon / tbd | v | To be decided | Sat 25 May | ||||||
13 | Gharahgozlou / tbd | v | tbd / Sittikrai | Sat 25 May | ||||||
14 | Del / tbd | v | tbd / Raza | Sat 25 May | ||||||
15 | Cao / tbd | v | tbd / Liu | Sat 25 May | ||||||
16 | Nasa / tbd | v | To be decided | Sat 25 May | ||||||
Round 2 (Last 64; Best of 7) |
||||||||||
1 | Muhammad Umar Khan (a) | v | Kimsuk / Xian | 2024-05-24 03:00:00Z | ||||||
2 | Himanshu Jain / Phuthisabodi | v | Ren Jiaxing (a) | 2024-05-24 03:00:00Z | ||||||
3 | Sumongkhon Khamphul (a) | v | Issarangkun / Nezhad | 2024-05-24 03:00:00Z | ||||||
4 | Kongkitchertchoo / Jaden Ong | v | Mohammad Ali Moghadam (a) | 2024-05-24 03:00:00Z | ||||||
5 | Zhou Jinhao (a) | v | Khan / Ngamkham | 2024-05-24 03:00:00Z | ||||||
6 | Javaid / Chen | v | Gao Yang (a) | 2024-05-24 03:00:00Z | ||||||
7 | Jongrak Boonrod (a) | v | Gurbaxani / Deng Jinhong | 2024-05-24 03:00:00Z | ||||||
8 | Qadir / Luo Honghao | v | Wallace Wong (a) | Est. 2024-05-24 04:30:00Z | ||||||
9 | Wan Sin Man Nansen (a) | v | Feng Yu / Zhao Hanyang | Est. 2024-05-24 04:30:00Z | ||||||
10 | Torabi / Shahzad | v | Arman Madanighafarokhi (a) | Est. 2024-05-24 04:30:00Z | ||||||
11 | Qadeer Abbas Bhatti (a) | v | Thongweang / Zhang Yang | Est. 2024-05-24 04:30:00Z | ||||||
12 | Noor / Liang Xiaolong | v | Narongdat Takantong (a) | 2024-05-24 06:00:00Z | ||||||
13 | Saroj Gautam (a) | v | Biswas / Lim Kok Leong | 2024-05-24 06:00:00Z | ||||||
14 | Chau Hon Man / Padhy | v | Deng Haohui (a) | 2024-05-24 06:00:00Z | ||||||
15 | Fung Kwok Wai (a) | v | Masih / Swaminathan | 2024-05-24 06:00:00Z | ||||||
16 | Tasurin / Liu Wenwei | v | Aslam / Seemuen | Est. 2024-05-24 07:30:00Z | ||||||
17 | Nipitpon Manamuti (a) | v | H H Memon / Luo Zetao | Est. 2024-05-24 07:30:00Z | ||||||
18 | Lin / Zhang Zhijie | v | Muhammad Naseem Akhtar (a) | Est. 2024-05-24 07:30:00Z | ||||||
19 | Lan Yuhao (a) | v | Luo / Chaikul | Est. 2024-05-24 07:30:00Z | ||||||
20 | Pishvari / Pan | v | Ali Alobaidli (a) | 2024-05-24 09:00:00Z | ||||||
21 | Hassan Gull (a) | v | Choolasak / Das | 2024-05-24 09:00:00Z | ||||||
22 | Sunny Akani / Chongjairak | v | Chen Xiaolong (a) | 2024-05-24 09:00:00Z | ||||||
23 | Umer Naeem Memon (a) | v | Lothong / Patel | 2024-05-24 09:00:00Z | ||||||
24 | John / S Suryanarayanan | v | Dong Zihao / Tahir | Est. 2024-05-24 10:30:00Z | ||||||
25 | Ali Gharahgozlou (a) | v | Raghuvanshi / Ratmukda | Est. 2024-05-24 10:30:00Z | ||||||
26 | Akbar / Rawat | v | Passakorn Sittikrai (a) | Est. 2024-05-24 10:30:00Z | ||||||
27 | Shahin Khorami Del (a) | v | Gharehgozlou / Sanjaei | Est. 2024-05-24 10:30:00Z | ||||||
28 | D Kadian / Gautam | v | Mubashir Raza (a) | 2024-05-24 12:00:00Z | ||||||
29 | Cao Zeyi (a) | v | Wonghun / Li Chengjie | 2024-05-24 12:00:00Z | ||||||
30 | Zaredoost / Hrithik Jain | v | Liu Yang (a) | 2024-05-24 12:00:00Z | ||||||
31 | Chatchapong Nasa (a) | v | Chimphanang / Narejo | 2024-05-24 12:00:00Z | ||||||
32 | Ghai / Siddiqui | v | M A Khan / Bajaj | 2024-05-24 12:00:00Z | ||||||
Round 1 (Last 99; Best of 7) |
||||||||||
1 | Putthakarn Kimsuk (a) | v | Xian Ziheng (a) | 2024-05-22 03:00:00Z | ||||||
2 | Himanshu Jain | v | Wiphu Phuthisabodi (a) | 2024-05-22 03:00:00Z | ||||||
3 | Lomnaw Issarangkun (a) | v | Ehsan Heydari Nezhad (a) | 2024-05-22 03:00:00Z | ||||||
4 | Taweesap Kongkitchertchoo (a) | v | Ong Jia Jun Jaden (a) | 2024-05-22 03:00:00Z | ||||||
5 | Danish Khan (a) | v | Pawaris Ngamkham (a) | 2024-05-22 03:00:00Z | ||||||
6 | Muhammad Ahsan Javaid (a) | v | Chen Qiyu (a) | 2024-05-22 03:00:00Z | ||||||
7 | Kreishh Gurbaxani (a) | v | Deng Jinhong (a) | 2024-05-22 03:00:00Z | ||||||
8 | Zulfiqar Abdul Qadir (a) | v | Luo Honghao (a) | Est. 2024-05-22 04:30:00Z | ||||||
9 | Feng Yu (a) | v | Zhao Hanyang (a) | Est. 2024-05-22 04:30:00Z | ||||||
10 | Morteza Torabi (a) | v | Sohail Shahzad (a) | 2024-05-22 06:00:00Z | ||||||
11 | Vorawit Thongweang (a) | v | Zhang Yang (a) | 2024-05-22 06:00:00Z | ||||||
12 | Farhan Noor (a) | v | Liang Xiaolong (a) | 2024-05-22 06:00:00Z | ||||||
13 | Shuvo Biswas (a) | v | Lim Kok Leong (a) | Est. 2024-05-22 07:30:00Z | ||||||
14 | Chau Hon Man (a) | v | Asutosh Padhy (a) | Est. 2024-05-22 07:30:00Z | ||||||
15 | Babar Masih (a) | v | Vinay Swaminathan (a) | 2024-05-22 09:00:00Z | ||||||
16 | Narinton Tasurin (a) | v | Liu Wenwei (a) | 2024-05-22 09:00:00Z | ||||||
17 | Rana Irfan Aslam (a) | v | Pongsatorn Seemuen (a) | 2024-05-22 09:00:00Z | ||||||
18 | Hunain Hanif Memon (a) | v | Luo Zetao (a) | 2024-05-23 03:00:00Z | ||||||
19 | Lin Shu-Hung (a) | v | Zhang Zhijie (a) | 2024-05-23 03:00:00Z | ||||||
20 | Luo Chenliang (a) | v | Nattanapong Chaikul (a) | 2024-05-23 03:00:00Z | ||||||
21 | Mohammadreza Pishvari (a) | v | Pan Yiming (a) | 2024-05-23 03:00:00Z | ||||||
22 | Thitiphong Choolasak (a) | v | Subrat Das (a) | 2024-05-23 03:00:00Z | ||||||
23 | Sunny Akani (a) | v | Pongsakron Chongjairak (a) | 2024-05-23 03:00:00Z | ||||||
24 | Boonpithak Lothong (a) | v | Dhruv Jatan Patel (a) | 2024-05-23 03:00:00Z | ||||||
25 | Ian Mark John (a) | v | Shrikrishna Suryanarayanan (a) | Est. 2024-05-23 04:30:00Z | ||||||
26 | Dong Zihao (a) | v | Haris Tahir (a) | Est. 2024-05-23 04:30:00Z | ||||||
27 | Anand Raghuvanshi (a) | v | Prin Ratmukda (a) | 2024-05-23 06:00:00Z | ||||||
28 | Hamza Akbar (a) | v | Laxman Rawat (a) | 2024-05-23 06:00:00Z | ||||||
29 | Majid Gharehgozlou (a) | v | Amin Sanjaei (a) | 2024-05-23 06:00:00Z | ||||||
30 | Digvijay Kadian (a) | v | Ayush Gautam (a) | Est. 2024-05-23 07:30:00Z | ||||||
31 | Patipaan Wonghun (a) | v | Li Chengjie (a) | Est. 2024-05-23 07:30:00Z | ||||||
32 | Hamed Zaredoost (a) | v | Hrithik Jain (a) | 2024-05-23 09:00:00Z | ||||||
33 | Ritthichai Chimphanang (a) | v | Aadil Hussain Narejo (a) | 2024-05-23 09:00:00Z | ||||||
34 | Angad Ghai (a) | v | Muhammad Siddiqui (a) | 2024-05-23 09:00:00Z | ||||||
35 | Muhammad Azhar Khan (a) | v | Abhishek Bajaj (a) | 2024-05-23 09:00:00Z |